//העירייה ממשיכה במאבק כנגד ההוסטל

העירייה ממשיכה במאבק כנגד ההוסטל

מאת: מנהל האתר

עיריית טירת כרמל בראשותו של ראש העיר, אריה טל וסגנו ומ”מ מוריס אסייג ממשיכים במאבקם כנגד ההוסטל שבמתחם המרכז לבריאות הנפש בעיר.

העירייה פועלת מול כל הגופים הרלוונטיים ובכללם משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד האוצר, משרד ראש הממשלה ומערכת המשפט, כאשר מטרתם היא הוצאת ההוסטל מהעיר.

טרקטור של העירייה בעת העבודות לחסימת שביל הכניסה להוסטל, צילום: אודי אמסלם

העירייה חסמה לאחרונה את שביל הגישה להוסטל ולא מאפשרת מעבר גישה להוסטל. סגן ומ”מ ראש העיר, מוריס אסייג פיקח בעצמו על העבודות לסגירת הגישה להוסטל באמצעות לבנים ובטנדות ווידא כי לא יתאפשר מעבר למתחם.

סגן ומ”מ ראש העיר מוריס אסייג מול שביל הגישה להוסטל שנחסם על ידי העירייה, צילום: אודי אמסלם

במקביל הקימה העירייה אוהל מחאה ברחוב הברוש על מנת שישמש את המפגינים המגיעים להפגין מידי ערב מול ההוסטל. העירייה קיימה לפני כחודש וחצי הפגנת מחאה גדולה מול המרכז לבריאות הנפש בה השתתפו מאות תושבים.

ראש העיר, אריה טל בעת ההפגנה הגדולה כנגד ההוסטל, צילום: אודי אמסלם

העירייה אף שכרה את שירותו של עו”ד שחר בן עמי שיטפל בסוגייה וייצג את הרשות בבתי המשפט.

ראש העיר, אריה טל נפגש לאחרונה עם שרים בכירים בממשלה ועם מנכ”ל משרד הרווחה וכן גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודן איתם בין היתר בנושא ההוסטל שהוקם בעיר. טל הביע בפני אותם גורמים את התנגדותו הנחרצת להוסטל בעיר ודרש כי ההוסטל יצא לאלתר מחוץ לשטח השיפוט של טירת כרמל.

תושבים מפגינים מול המרכז לבריאות הנפש כנגד ההוסטל, צילום: אודי אמסלם

כעת ממתינים בעירייה להחלטתו של שופט בית משפט השלום בחיפה, זאיד פלאח שצפוי לתת את החלטתו ביום שלישי הקרוב (7/5/19). השופט זאיד פלאח דן במסגרת ההליך המשפטי כנגד הליך הבנייה וצו ההפסקה המנהלי שהוצא על ידי ראש העיר אריה טל כנגד ההוסטל השיקומי”.

השופט זאיד פלאח בעת סיור במרכז לבריאות הנפש בטירת כרמל, צילום: מערכת עיתון קול החוף

המאבק הציבורי מחריף

בתוך כך, המאבק הציבורי כנגד ההוסטל השיקומי מחריף, הן בשטח כאשר מתקיימות מעת לעת הפגנות מחאה ברחבח העיר ומחוצה לה וכן בקבוצות המחאה שפתחו ראשי המאבק ברשתות החברתיות ובהן מועלים מידי יום פוסטים, תמונות, סירטונים, עידכונים במסגרת המאבק ושידורים ישירים ממוקדי ההפגנות.

בשבוע שעבר התקיימה צעדת מחאה שיצאה מגן נחום בכניסה הצפונית לעיר עד לצומת מת”ם סמוך לקניון חיפה. המפגינים הניפו שלטי מחאה וצעדו עם חולצות, דגלים וזמבורות ודרשו בכל תוקף להוציא את ההוסטל מחוץ לעיר. המפגינים הניפו שלטי מחאה עם מסרים כגון “מוציאים את ההוסטל לפדופילים מחוץ לעיר טירת כרמל”, “לא ניתן לפדופילים להישאר” ועוד.

ביום שישי בצהריים קיימו המוחים רונדו מחאתי ברחבי העיר ובו הם נסעו עם רכביהם ברחבי העיר כאשר על הרכבים התנוססו שלטי מחאה במסגרת המאבק.

אחת המפגינות אמרה: “הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה מאחורינו, שבענו מהבטחות, ביטחון ילדינו אינו הפקר ולכן אנו מצפים מהפוליטיקאים לעמוד בהבטחה שלהם ולפעול להוצאתו של ההוסטל מחוץ לעיר שלנו”.

הפגנת מחאה ברחוב הברוש כנגד ההוסטל, צילום: אודי אמסלם

במשרד הרווחה טוענים: מדובר במסגרת סגורה לחלוטין

על רקע המאבק הציבורי בטירת כרמל כנגד ההוסטל השיקומי ובניסיון “להנמיך את הלהבות” ואת המחאה הציבורית, משרד העבודה והרווחה הפיץ לאחרונה בבתי תושבים בעיר פלאייר תחת הכותרת “כל העובדות החשובות בנוגע למסגרת הטיפולית החדשה בביה”ח הפסיכיאטרי בעיר”. בפלאייר צוין בין היתר: “ברצוננו להדגיש כי מדובר במסגרת טיפולית לאוכלוסייה מוחלשת של אנשים עם מוגבלויות, עם רקע של פגיעות מיניות. המסגרת סגורה לחלוטין, בעלת גידור ורישות בעשרות מצלמות אבטחה, המטופלים שוהים בה 24 שעות ביממה ואינם יוצאים ממנה ללא ליווי צמוד. מחובתנו כמשרד לדאוג לאוכלוסייה זו ולפעול לשיקומה, תוך כדי דאגה לביטחונם המקסימלי ולהמשך שגרת חייהם”.