לאתר מועצה איזורית חוף הכרמל | לאתר עיריית טירת כרמל
לאתר מתנ"ס טירת כרמל | לאתר אפקטיב תקשורת
Google | תרבות ופנאי | ספורט | חדשות מקומי
לוח קול החוף
דרושים בתים למכירה
מוסכים ומכוני רישוי בתים להשכרה
הפקות דפוס מבצעי פרסום בעיתון ובאינטרנט
אולמות ארועים שיפוצים וצבע
אינדקס עסקים
מסעדות ובתי קפה מחשבים
צילום אירועים עיצוב שיער
דודי שמש רהיטים
עורכי דין ומגשרים ביגוד והלבשה
וידאו - קול החוף
סקר
האם אתה מרוצה מתפקוד ראש העיר אריה טל
ראשי > ספורט
נחנך מצפור ושביל אופניים ביער חגית
מהמצפור החדש ניתן להבחין בתחנת הכוח חגית, הנמצאת במרכז היער, ומייצרת חשמל באמצעות גז טבעי וידידותי לסביבה
מאת: מערכת עיתון קול החוף, 22/05/2013, 17:00

טקס חניכת המצפור ביער חגית, צילום: קרן קיימת לישראל

קרן קיימת לישראל וחברת החשמל חנכו השבוע מצפור ושביל אופניים חדש באתר לקוחות חברת חשמל ביער חגית. את הטקס שהתקיים בהשתתפות נציגי חברת החשמל וקק"ל, הנחה מנהל מחלקת התרמה בישראל בקק"ל מיכאל בן אבו שאמר כי: "בשיתוף פעולה עם חברת החשמל אנחנו עושים צעד נוסף למימוש חזון הסביבה הירוקה ובת הקיימא, לנו ולדורות הבאים". בסיום הברכות וטקס הסרת הלוט במצפור יצאו נציגיקק"ל וחברת החשמל לנטוע ביחד עץ, זאת לדבריהם בסימן לעוד עצים רבים שיינטעו, ולשיתופי פעולה פוריים שחברת החשמל וקק"ל עתידות להוביל יחד. "האזור הזה מדהים ביופיו, קרוב למרכז הארץ ומהווה אטרקציה למטיילים", אמר מנהל אגף התרמה בקק"ל זאב קדם. הוא הביע את הוקרתו לחברת החשמל ולפעילותה למען הסביבה וציין כי: "במשך יותר מ-110 שנים, תמיד ידענו להתאים את עצמנו לצרכי השעה ולהישאר רלבנטיים בפיתוח מגוון פרויקטים, כדוגמת המצפור שאנו חונכים".

מצפור יער חגית, צילום: קרן קיימת לישראל
 
"המצפור חושף את הצד הירוק של תחנת הכוח חגית ואת פעילות חברת החשמל למען הסביבה בכל שנותיה", אמרה מנהלת אגף השיווק בחברת החשמל ענת שמיר והוסיפה כי "זוהי רק ההתחלה, בשנה הקרובה מתוכננת הקמת מוזיאון פתוח בנושא אנרגיות מתחדשות, שיכלול שביל הליכה ולאורכו תחנות להצגת שיטות שונות של אנרגיה מתחדשת או חלופית. מטרתנו להפוך את היער למוקד של פעילות נופש, פנאי, ספורט ולמידה".
 
יש לציין כי עד כה, ניטעו ביער חגית כ- 900 דונם, הוכשרו 3 ק”מ של שבילי הליכה ושני שבילי אופניים: "סובב חגית" באורך 7 ק"מ ומסלול נוסף שאורכו 15 ק"מ, המתחבר לשבילי אופניים נוספים ומהווה חלק ממערך השבילים בכרמל. בכניסה ליער, הוצבה מפה להתמצאות והותקנו שולחנות פיקניק לשימוש המטיילים.

יער חגית, שנקרא על שם תחנת הכוח הסמוכה, ניטע לפני כשנה, במסגרת פרויקט אקולוגי משותף לקק"ל ולחברת החשמל, כהוקרה ללקוחות החברה שהצטרפו להסדר חשבון בדוא"ל. בזכות המיזם, לא רק שנוספים עצים חדשים, אלא גם נמנעת כריתת עצים ותיקים, לצורך הדפסת חשבונות נייר והפצתם ללקוחות. יער חגית טובל בנוף הירוק של יערות הכרמל.מהמצפור החדש אפשר להבחין בתחנת הכוח חגית, הנמצאת במרכז היער, ומייצרת חשמל באמצעות גז טבעי וידידותי לסביבה. באתר בוצעו עבודות נופיות, למזעור השפעתו על הסביבה. בתחנה מופעלות ארבע יחידות ייצור, המשלבות טורבינות גז וטורבינות קיטור, לניצול מרבי של הדלק ולשמירה על הסביבה. בתהליך ייצור החשמל נוצרים מי-רכז, המשמשים להשקיית הצמחייה באתר ועצי היער. טכנולוגיות חדישות שומרות מפני זיהום הקרקע, ואמצעים מתקדמים מאפשרים בקרה רציפה על הפליטה מהארובות.
כתבו לנו הדפסה שליחה לחבר
מפת האתר | תנאי שימוש | צור קשר | אודותינו | לוח אירועים | אינדקס עסקים | לוח קול החוף
© כל הזכויות שמורות לאתר קול החוף 2009
Atar2b  עיצוב ובניית אתרים