אור ירוק: כביש 4 אדום ומסוכן

בסוף השבוע שעבר אירעה תאונת דרכים קטלנית בכביש 4 סמוך למושב מגדים כתוצאה ממנה נהרג ישראל כהן ז”ל, תושב עתלית  ◼ בעמותת ‘אור ירוק’ קוראים למשרד התחבורה לפעול לאלתר להסדרת הצמתים המסוכנים לאורך כביש 4

בתאונת דרכים קטלנית שאירעה ביום חמישי שעבר בשעת ערב בכביש 4 סמוך למושב מגדים, נהרג ישראל כהן ז”ל, תושב עתלית. כהן ז”ל נלכד ברכבו, הוא חולץ והובהל לבית החולים רמב”ם בחיפה, שם נפטר מפצעיו לאחר מספר שעות.
על פי נתוני עמותת ‘אור ירוק’ המבוססים על נתוני הלמ”ס, ב-15 השנים האחרונות אירעו בקטע הכביש שבין צומת פרדייס לכניסה לכפר גלים, קטע שאורכו כ-20 ק”מ, 664 תאונות דרכים בהן נפגעו 1,324 בני אדם, מתוכם 23 בני אדם נהרגו ו-77 נפצעו באורח קשה.

בעמותת אור ירוק אומרים כי כביש 4 בחלק שבין צומת פרדייס לכפר גלים הוא כביש אדום ומסוכן בעל נתיב אחד לכל כיוון, ללא הפרדה קשיחה המונעת תאונות חזיתיות. בנוסף הכביש צר, ללא שוליים וברובו ללא תאורה בשעות החשיכה, הכניסות והיציאות מהישובים לא מוסדרות ומסכנות את משתמשי הדרך והתושבים כמו גם את הולכי הרגל שלא יכולים לחצות את הכביש באופן מסודר ובטוח מתחנות האוטובוס לישובים.
מנכ”ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה: “מדובר בכביש שגבה חיים של עשרות בני אדם בשנים האחרונות וימשיך לגבות את חייהם של רבים אם במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא ישפרו את התשתית לאורכו. כל נסיעה בכביש היא בגדר הימור על החיים. משרד התחבורה שאחראי על הבטיחות של כולנו בכביש, חייב לשפר את התשתית עכשיו כדי למנוע את ההרוג הבא”.

לאורך השנים התריעה עמותת אור ירוק ופנתה לכל הגורמים הנוגעים לטיפול בכביש בדרישה לשפר את התשתית על מנת למנוע הרוגים נוספים. לאחרונה, מתנדבי עמותת אור ירוק קיימו הפגנת מחאה בכביש 4, בה קראו למשרד התחבורה ולגורמים האחראים על תחזוקתו של הכביש לפעול לאלתר להסדרת הצמתים המסוכנים לאורך הכביש.