אתר יד 2 חושף: טירת כרמל הפתעת העשור בתחום הנדל”ן

אתר יד 2 חושף: העיר טירת כרמל היא הפתעת העשור בתחום הבנייה למגורים בישראל.

נתוני מדד אתר יד 2 מצביעים על זינוק של עד 84% במחירי דירות בטירת כרמל בעשור האחרון, זאת לעומת 46% בממוצע הארצי 🔹️מנכ”ל פידמונט אנטרפרייזס הפועלת בעיר : “העיר טירת כרמל צפויה להמשיך בתנופת הבנייה והפיתוח גם בשנים הבאות”.

 

שכונת מגורים חדשה בטירת כרמל, צילום להמחשה בלבד: דוד עקיבא

 

מחירי דירות יד שנייה בטירת כרמל זינקו בעשור האחרון בשיעורים חדים, מה שיכול להעיד על רמת הביקושים בעיר – כך נחשף בניתוח מיוחד, שבוצע באתר יד 2 לסיכום מחירי הדירות בישראל בעשור החולף בין השנים 2009- 2020.

כך, מחיר דירת יד שנייה בת 3 חדרים בטירת כרמל זינק בעשור האחרון ב-83% מסכום של כ- 400 אלף שקלים לכ- 730 אלף שקלים; מחירי דירות 4 חדרים קפצו ב-84% מסכום של כ- 640 אלף שקלים לכ- 1.18 מיליון שקלים; מחירי דירות 5 חדרים טיפסו ב-56% בסיכום עשור מכ- 930 אלף שקל ב-2010 לכ- 1.45 מיליון שקלים בשנת 2019.

לפי נתוני מדד יד 2 , גם מחירי השכירות בטירת כרמל זינקו בחדות בעשור החולף: זינוק של 19% במחירי השכירות לדירות 3 חדרים המושכרות כיום בכ- 2,500 שקלים לחודש, עליה של 34% לדירות 4 חדרים וקפיצה של 37% במחירי שכירות של דירות 5 חדרים שהאמירו לסכום של כ- 4,300 שקל לחודש.

לשם השוואה, הממוצע הארצי של עליות המחירים עומד על 46.7%. הערים בהן נרשמו הזינוקים החדים ביותר, במחירי הדירות הן לוד – עלייה של 77.6% בסיכום עשור, אחריה רמלה (68.1%), בת ים (60.8%), ותל אביב עם עלייה ממוצעת של 57% במחירים.

כאמור כפי שניתן לראות, על פי נתוני אתר יד 2 הזינוקים במחירי הדירות בטירת כרמל היו חדים יותר מהערים המובילות בישראל, ואף עקפו בהרבה את הממוצע הארצי. עובדה זו עשויה לרמז על האטרקטיביות של המגורים בטירת הכרמל כפי שמתבטא היטב בשטח במספרים.

לדברי מנכ”ל פידמונט אנטרפרייזס, איל עמיר: “כפי שניתן לראות מהניתוח, רוכשי הדירות בטירת כרמל מצביעים ברגליים- כמות התושבים בעיר הוכפלה ב-5 השנים האחרונות וצפויה להכפיל את עצמה שוב בשנים הבאות. העיר התפתחה באופן משמעותי בשנים האחרונות וצפויה להמשיך בתנופת הבנייה והפיתוח גם בשנים הבאות – הן בפלח הבנייה למגורים והן בבנייה של אזורי תעשיה ומסחר”.

נציין, כי בשנים הקרובות צפוי להיבנות בטירת כרמל גם מתחם תעסוקה חדש בשטח בנוי של כ-120 אלף מ”ר במבני משרדים ומסחר, שבו פידמונט אנטרפרייזס רכשה כ-50% מזכויות הבינוי תמורת כ-30 מיליון שקל. החברה תבנה במתחם קומפלקס מבני משרדים, מגדל בן כ-30 קומות, שטחי מסחר וכיכר עירונית. לצד רוכשי הדירות שנהרו לטירת כרמל בעשור האחרון, המתחם משקף את הביקוש הגדל והולך של חברות הייטק, הנדסה ומדעים מכל הארץ אשר זיהו את הפוטנציאל והמיקום האסטרטגי.