וקנין פורש מהמירוץ

דרמה פוליטית במערכת הבחירות בחוף הכרמל: המועמד לראשות המועצה האזורית חוף הכרמל, אושר וקנין, תושב עתלית, הודיע הבוקר על פרישתו מהמירוץ, דבר אשר הותיר במירוץ שני מועמדים בלבד- אסיף איזק מקיבוץ החותרים ורותם שטיינר יוסף ממושב מגדים. כזכור, לאחרונה, גם סגן ראש המועצה המכהן, אורן עוזרד שהתמודד בבחירות, הודיע על הסרת מועמדותו ומערכת הבחירות בחוף הכרמל מספקת לנו לא מעט דרמות והציבור ממשיך לעקוב לגבי כל התפתחות

 

הבחירות לראשות מועצת חוף הכרמל: אסיף ורותם, ראש בראש, צילום: יח”צ

 

מערכת הבחירות בחוף הכרמל מספקת לנו לא מעט דרמות פוליטיות, תחילה הודיע ראש המועצה המכהן, כרמל סלע אשר שימש בתפקיד 15 שנה, על פרישתו מהחיים הציבוריים ועל כך שלא יתמודד בבחירות הקרובות לקדנציה נוספת. לאחר מכן, הודיע סגנו, אורן עוזרד על הסרת מועמדותו לראשות המועצה והבוקר (חמישי) מועמד נוסף החליט לפרוש מהמירוץ- אושר וקנין מעתלית, אדם ישר והגון שניהל מערכת בחירות נקייה והוגנת והחליט כחודשיים וחצי לפני יום הבחירות, לפרוש מהמירוץ ולא להתמודד לתפקיד ראש המועצה, אם זאת וקנין, לא מוותר על הדאגה ליישוב שלו, עתלית ויתמודד יחד עם חבריו למליאת המועצה ולוועד היישובי מטעם סיעת ‘צעירי עתלית’. 

וקנין הוציא הבוקר הודעה מפורטת לציבור בדף הפייסבוק שלו ובה כתב: “ברצוני להודיע לכולכם על ההחלטה שגמלה בליבי בשבוע האחרון, זה לא סוד שהישוב שנולדתי, גדלתי וכאן גם מגדל את ילדיי, עתלית, נמצא כעת בשפל חסר תקדים מבחינת חזות הישוב, קשרי הקהילה, תשתיות, חינוך בלתי פורמלי, תרבות ופנאי ועוד. המצב בישוב גרם לחבריי ולי להקים את סיעת צעירי עתלית, על מנת ליצור שינוי, אני סבור שהקיפאון קיים בכל חוף הכרמל בשנים האחרונות ולכן על מנת ליצור שינוי אמיתי, בעידוד הסביבה, החלטתי לרוץ לראשות המועצה.
על מועמדותי הכרזתי בפסח האחרון, מאז למעלה מ-120 ימים ולילות עשינו שותפיי לדרך ואני, בעבודת הקמפיין, היו דברים רבים שלמדנו, על הדבר הזה שנקרא ״פוליטיקה״, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אני חושב שכל מי שמקבל על עצמו החלטה כזאת לנסות ולשנות, להעז ולהיות בחזית, מי שעוסק בתחום הציבורי, יודע שתחושת השליחות, הרגשת האמון והתמיכה הם האנרגיה שמריצה את העגלה מחד, ומאידך, מדובר במשימה נורא שוחקת, ולעיתים מייאשת, משום שחלק נכבד מהאנרגיות הולך לטמיון, עת בעלי אינטרסים שונים משלנו, עושים הכל כדי להכשיל, להוריד את המורל ולשבור את הרוח- הם לא יצליחו! אני רוצה לומר תודה!!! אין מילים בפי לתאר את תחושת הכרת הטוב שאני רוחש לכל אחד ואחת מכם שהחליט/ה להביע בי אמון בין אם הדבר בא לידי ביטוי במעשים ובין אם לאו, כל מי שמעודד בהודעות וברחוב, תולה שלט, מזמין לפגישה, או מחלק מנשרים, תודה! וגם לאלו שלא, אלו שבוחרים להשמיץ, להעליל עלילות, לגרום נזקים, גם לכם אומר אני תודה!
גם מהדברים הללו למדנו והתעצמנו. ארבעה וחצי חודשים שאני רץ ללא הפסקה ממשימה למשימה מפגישה לפגישה לאחרת.
וכיום עת שהישוב שלי משוסע ומפולג, מוזנח ונשכח, אני מרגיש צורך עז לתעל את כל כוחי, מרצי וזמני עבור עתלית, שה-5 שנים הבאות הן אולי החשובות ביותר עבורה! להשקיע את מירב המשאבים והכוחות לעשייה בסיעה שהקמנו, חבריי ואני, משום שזוהי שעה לא פשוטה עבור הישוב שנמצא בצומת דרכים, מבחינת המצב שבו הוא שרוי והאתגרים העצומים שעומדים לפתחנו. ברמה האישית, אומר כך, ״לַכֹּל זְמָן וְעֵת לְכָל-חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם״ (קהלת,ג׳) כל דבר בעיתו, אמר קהלת, וכמו שציינתי למדתי הרבה מהמסע הזה, מאמין שכל זה יעמוד לטובתי בעתיד.
ניהלנו קמפיין נקי, ישר, שקוף לציבור, לא פעם ניסו לשדך ביני ובין גורמים פוליטיים אחרים, וגם כשהדבר היה נכון פוליטית, דבקתי באמת שלי ובדרך שלי ולא נכנעתי לשום לחצים, האמינו לי שהיו כאלה, לא התפתיתי לשום הצעה, כי אותי לימדו שחשובה גם הדרך ולא רק התוצאה.
הרחקתי מעצמי גורמים עסקיים שחשתי שלא נכון יהיה לערב אותם פוליטית, ולו בשל הנראות והריח שהדבר עלול להדיף.
ואני גאה על כך, גאה בחברים ובאנשי המטה. כמי שמכיר אותי אני אדם שמציב מטרה ומסתער, מאד נחוש, נורא ממוקד אך יחד עם זאת, אינני טומן ראשי בחול, ואני סבור שאין מקום למידה של אגו, טובת הישוב והציבור צריך שתעמוד מעל הכל, הפנמתי את הביקורות, וככל הנראה, טרם הבשילו העיתים, לכך שאעמוד בראשות המועצה, ( נדמה כי ברור לכל כבר היום מי הוא זה שעליו תוטל המשימה להצעיד את חוף הכרמל למחוזות טובים יותר ומפותחים יותר ממה שקורה היום) .ולכן אני מודיע על הסרת מועמדותי לראשות המועצה האזורית חוף הכרמל. אין זה אומר שויתרתי על רצוני ליצור שינוי אמיתי, לאחד את השסעים, לתרום לאיזור כולו, ההיפך הוא הנכון! עתלית נמצאת כרגע בזמן קריטי ביותר, הן מבחינת האתגרים הנכונים לנו שישפיעו על צביון המקום, אופיו, והיכולות הכלכליות שלו בטווח הארוך, והן מבחינת שיקום הנזקים והעבודה האינטנסיבית שיש לבצע באופן מיידי, וממכלול הסיבות שפירטתי, החלטתי בשלב זה להתמקד בעשייה הציבורית דרך הסיעה שאותה הקמנו.
סיעת צעירי עתלית. מוקיר תודה לכולם! ועכשיו יותר מתמיד, חבריי ושותפיי לדרך כפי שרובכם מכירים וכולכם תכירו בכנסים של סיעת צעירי עתלית, מלאים במוטיבציה, לייצר מציאות אחרת. המסע הזה שרק חיזק אצלי את מה שידעתי קודם, שיש לנו נוער מדהים, ותמהיל אנושי מיוחד במינו באזורינו ואני נחוש לעבוד למען הציבור והאיזור המדהים בו אנו חיים, בכל מסגרת שבה הדבר יתאפשר.
מצטער בפני מי שהתאכזב ומודה לכולם.  אנחנו פה והתואר והכיסא אף פעם לא היו הנושא המרכזי, הרצון לשנות כן, אנחנו רצים למרחקים ארוכים ולא ספרינטרים, אני פה כדי להישאר! הצטרפו אליי לסיעת ״צעירי עתלית״, כי כולנו עתלית, ויחד ניצור את השינוי המיוחל!”.

פרסום: