חזירי הבר בשכונות המגורים

תושבת רחוב הרדוף: אנחנו חיים בפארק היורה

עם תחילתה של עונת הקיץ, תופעת חזירי הבר הפושטים על שכונות המגורים בטירת כרמל הסמוכות לפארק הכרמל חוזרת על עצמה במלוא העוצמה, להקות שלמות של חזירי בר פושטות ליד בתי המגורים והתושבים חסרי אונים לנוכח המטרד והסכנה.

תופעת חזירי הבר התפשטה לאחרונה בעיר, כאשר להקות שלמות של חזירי בר פושטים מידי ערב על שכונות מגורים ופארקים ציבוריים ברחבי העיר. חזירי הבר חוצים כבישים ומשוטטים בשכונות המגורים בחיפוש אחר מקורות מזון כגון עשביה, צמחיה ושאריות אוכל. מדובר בתופעה המהווה מטרד וסכנה בטיחותית לנהגים ולהולכי הרגל. התושבים מדווחים כי מידי ערב הם מבחינים בלהקות שלמות של חזירי בר כמעט בכל פינה בעיר, בעיקר בשכונות הגובלות בפארק הכרמל ובשטחים פתוחים. עיריית טירת כרמל פרסמה לאחרונה הודעה לציבור ובה היא קוראת לתושבים להפסיק להאכיל את חזירי הבר, המשוטטים בשכונות הגובלות לפארק הכרמל.
תושבת רחוב הרדוף בעיר סיפרה: “אנחנו פשוט חיים בפארק היורה. אם בעבר חזירי הבר נצפו בשכונות מגורים הגובלות לפארק הכרמל, הרי שכיום חזירי הבר משוטטים כמעט בכל שכונה בעיר כולל ברחובות ראשיים, דבר אשר הפך למטרד עבור לכל תושבי העיר”.

במחלקת התברואה בעיריית טירת כרמל, התקבלו לאחרונה תלונות רבות מצד תושבים שטענו כי חזירי בר פשטו על חצרות בתיהם, דבר הגורם לבהלה ולנזק ברכוש.
בעקבות כך, העירייה יצאה לאחרונה בקריאה לתושבים לדווח על כל מקרה של שוטטות של חזירי בר ברחבי העיר, על מנת לערוך מעקב מסודר ומתועד ולהעבירו לרשות הטבע והגנים לצורך טיפול בנושא.