טיראים מלוכדים

בסניף הליכוד המקומי בטירת כרמל נערכים הפעילים לבחירות החוזרות לכנסת ה-22 שייערכו ב- 17.9.19.

בבחירות האחרונות שנערכו לפני כ-4 חודשיים (9.4.19) למעלה ממחצית מבוחרי העיר טירת כרמל הצביעו למפלגת הליכוד פתק “מחל”.

סניף הליכוד בטירת כרמל, צילום: אודי אמסלם

עם הבשורה על קיומם של בחירות חוזרות, פעילי ‘ליכוד’ בעיר מבטיחים גם בבחירות הקרובות לשחזר את ההישג העצום של הליכוד בעיר ואף להגדילו עוד יותר, זאת כדי לסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע לתוצאה מכובדת ומשמעותית בבחירות החוזרות לכנסת ולהרכיב ממשלה.

פעיל ליכוד בעיר אמר לעיתון קול החוף: “ביום הבחירות אנחנו חייבים כולנו לצאת שוב מהבתים וללכת אל הקלפי ולהצביע ליכוד- מחל, אנחנו חייבים להביא שוב תוצאה מכובדת לליכוד בעיר ובכך לסייע לבנימין נתניהו לנצח את הבחירות, הלא פשוטות ולהקים ממשלה רחבה ככל הניתן עם גוש הימין”.

כזכור, על פי תוצאות הבחירות האחרונות בטירת כרמל רשימת הליכוד בהנהגתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו זכתה ברוב עצום בעיר כאשר קיבלה 53% מקרב המצביעים בעיר (5944 קולות). מדובר ברוב עצום ובתמיכה ענקית של תושבי טירת כרמל בבנימין נתניהו. רשימת ‘כחול לבן’ בהנהגתם של בני גנץ ויאיר לפיד הגיעה להישג מכובד בעיר לאחר שקיבלה 15% מקרב המצביעים בעיר (1648 קולות) ודורגה במקום השני. במקום השלישי דורגה מפלגת ‘כולנו’ של משה כחלון שסיימה עם 9% (983 קולות) ובמקום הרביעי הגיעה מפלגת ש”ס שקיבלה 8.5% מקולות תושבי טירת כרמל (970 קולות).
על פי יתר תוצאות הבחירות בעיר עולה כי מפלגות ישראל ביתנו וזהות השיגו בעיר 3% כל אחת, רשימות ‘גשר’ של אורלי לוי, מפלגת ‘העבודה’, ‘איחוד מפלגות הימין’ והימין החדש הגיעו לכ- 2% בלבד כל אחת. מפלגת מרצ קיבלה 1% מקרב מצביעי טירת כרמל.
כזכור, בעיצומו של יום הבחירות ועל רקע מחאתם של חלק מתושבי העיר שהחליטו לא לצאת להצביע במחאה על ההוסטל השיקומי בטירת כרמל, ראש הממשלה, בנימין נתניהו הקליט והעביר סרטון מיוחד עבור תושבי טירת כרמל, בעיצומו של יום הבחירות, זאת במטרה לתמרץ אותם לצאת ולהצביע למפלגת הליכוד ולפתק ‘מחל’.
נתניהו אמר בסרטון: “תושבי טירת כרמל אתם מכירים אותי, אתם יודעים כמה אני אוהב את היישוב שלכם, אתם יודעים איך הגנתי עליו מפני השריפה הגדולה, אז אני מבין שעכשיו יש שריפה אחרת, אני מבין שיש משהו שמאוד מטריד אתכם, אני מתחייב בפניכם אני אכבה גם את השריפה הזו, אני אפתור לכם את הבעיה, אבל לכו והצביעו ליכוד, זה הבית שלנו, לכו והצביעו מחל”.
נתניהו אף ערך שיחת טלפון עם ראש העיר, אריה טל, שהועברה גם בשידור חי בדף הפייסבוק של נתניהו. בשיחה ביקש נתניהו מטל לדאוג להביא את תושבי טירת כרמל לקלפיות “עד אחרון המצביעים של הליכוד”, אמר נתניהו. טל הבטיח לנתניהו כי הוא ידאג להביא כמה שיותר מצביעים, תושבי העיר שיצביעו ‘מחל’ בקלפי.