טירת כרמל- תחנה מצטיינת ארצית

משטרת ישראל קיימה אמש טקס יחידות משטרה מצטיינות במדינה לשנת העבודה 2020, במטרה להוקיר את פועלן למען הציבור ולהמשיך לטפח ולעודד מצוינות ארגונית.
היחידות המצטיינות נבחרו על סמך מגוון פרמטרים בתחום הלחימה בפשיעה ובטרור, השירות לאזרח, הישגים יחידתיים ובולטות תפקודית ברמה יוצאת דופן.

תחנות המשטרה הן אבן הבסיס של המשטרה ושוטרי התחנות הם אלו שבאים במגע ישיר ויומיומי עם האזרח. ברחבי הארץ פרוסים עשרות תחנות משטרה- מדן ועד אילת, הנותנות מגוון שירותי משטרה לאזרחי המדינה. לאחר סינון קפדני נבחרו שבע תחנות מצטיינות, אחת מכל מחוז, זאת לאור הישגים והצטיינות שהפגינו בשנה החולפת- ממחוז חוף נבחרה תחנת טירת כרמל בפיקודו של סגן ניצב אבי עמר.

מפקד תחנת טירת כרמל, סנ”צ אבי עמר מקבל את תעודת ההצטיינות ממפכ”ל המשטרה והשר לביטחון פנים, צילום: דוברות המשטרה

טקס הענקת תעודות ההצטיינות נערך במעמד השר לבטחון הפנים, עומר בר לב, מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב (קובי) שבתאי, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ומפקדי היחידות המצטיינות.

השר לבטחון פנים, עומר בר לב אמר: ״התכנסנו היום להצדיע לצועדים לפני המחנה – לאלה שבחרו לעמוד בראש ולהוביל.
הצלחה היא לא המפתח לאושר; אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה תהיה מאושר.
מצוינות היא תוצאה של שאיפה, של מאמץ כן, כיוון חכם, ביצוע מיומן וחזון לראות הזדמנות במקומות שאחרים רואים מכשול. מצטיינים לא מקטרים, הם מתקנים. בשם אזרחי ישראל, אני מודה לכם, מקרב לב, על ההצטיינות, על ההקרבה, על המקצועיות, על הדוגמה והמופת שאתם משמשים לכולנו, עלו והצליחו״.

טקס הענקת תעודת הצטיינות לתחנת טירת כרמל, צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי אמר: “בארגון שחותר למצוינות, בודק עצמו יום יום כיצד ניתן להשתפר, מעלה את הרף שוב ושוב, ולא מסתפק בשימור הקיים, לא קל להיות יחידה נבדלת ומצטיינת. היחידה נדרשת להיות עוד מדרגה מעל כולם. לזהות לפני כולם את ההזדמנות בכל תהליך, תפיסה, או טכנולוגיה חדשה ולמנף אותם להצלחה. כל יחידה שנבחרה היום כמצטיינת, מביאה לידי ביטוי בעשייתה מצוינות מבצעית וערכית. היחידות שנבחרו שמו דגש לא רק על השגת המטרה, אלא גם על האופן שבו היא מושגת: מידת היצירתיות והחדשנות, אופן גיוס השותפים (פנימיים וחיצוניים) ואיכות התהליך. מפקדי היחידות המצטיינות השכילו ליצור תנאים ואקלים יחידתי המעודדים ומצמיחים מצוינות- החל בשגרת יומה של היחידה וכלה בהשגת היעדים ועשייתה של היחידה”.

מפקד תחנת טירת כרמל, סנ”צ אבי עמר בטקס, צילום: דוברות המשטרה

רב ניצב שבתאי הוסיף: “מפקדי היחידות המצטיינות ידעו להוביל ולנווט את היחידות פיקודית וניהולית בין האתגרים המשתנים, ולהביא אותן עד הלום. הגם שלכל אחת מהיחידות המצטיינות סיפור משלה, הרוח המושתפת לכולן אחת, רוח של מקצועיות, אחריות וערבות הדדית, שמהווה השראה לאינסוף משימות ואתגרים. אין ולא תהיה מצוינות יחידתית ללא סך כל עבודת השוטרים, הקצינים, הלוחמים והמתנדבים, שרואים בעבודה שלהם שליחות של ממש, ופועלים לא כדי לקבל הוקרה, אלא כדי לשרת את האזרח. המשיכו במלאכת הקודש החשובה, המשיכו להביא גאווה וכבוד למשטרת ישראל ולעם ישראל, ושובו תמיד למשפחתכם בשלום. ברוכים תהיו ובהצלחה”.