לא ויתר: דוד לוי החולה בפרקינסון הוסמך לעורך דין

 

הגשים חלום: דוד לוי, תושב טירת כרמל בן 32, החולה במחלת הפרקינסון הצעיר בישראל, הוסמך לעורך דין במחוז חיפה והקריות. תחומי ההתמחות שלו-פלילי, דיני עבודה והוצאה לפועל. דוד לוי הוא בנו של דב לוי, איש עסקים ומגשר ומנהל קניון לב העיר טירת כרמל ובנה של עו”ד כרמל פיזואתי.

טקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין התקיים ביום חמישי האחרון בבנייני האומה שבירושלים. בטקס הוסמכו 1,195 עורכי דין חדשים, בניהם 626 נשים ו-569 גברים. 150 מתמחים הגיעו ממחוז חיפה. נציגי מחוז חיפה התרגשו לקבל למחוזם את עו”ד דוד לוי שעל אף היותו חולה בפרקינסון לא ויתר, עבר בהצלחה את המבחנים והגיע לטקס ההסמכה בליווי אמו, עו”ד כרמל פיזואתי.

עו”ד דוד לוי סיפר לקול החוף: ” הייתי ספורטאי כל החיים ולוחם בצה”ל, את המחלה אני קיבלתי בגיל 25 תוך כדי שאני לומד משפטים ולמרות המחלה הלא פשוטה החלטתי להמשיך וללמוד ולא לעצור את החיים שלי, למרות הכאבים ולמרות שאני נכה, המחלה הזאת לא מגבילה אותי ולא אתן לה למנוע ממני להגשים חלומות”.

 

דוד לוי עם אימו עו”ד כרמל פיזואתי בטקס ההסמכה בבנייני האומה בירושלים, צילום: יח”צ

 

אשתו של דוד, פאולה שעומדת לצידו כתבה לו בדף הפייסבוק פוסט מרגש: “בעלי היקר, אהובי יום מרגש עם מלא עוצמות התרגשות צמרמורת בגוף ,תקופה לא פשוטה שעברנו שנינו לאורך שנים, מלחמה של שנינו הגיע לסופה. עומדת שם בטקס יחד עם כולם בהלם כל כך, גאה בך עם דמעות בעיניים מאושר כי אני יודעת ,כמה נלחמת ומה עברת כדאי להגיע לרגע הזה. תמיד האמנתי בך וידעתי שאתה מסוגל, מתרגשת להגיד שאתה ההשראה שלי ושל כולם השמיים הם הגבול אהובי אתה הגיבור שלי בא לי לצעוק…..יש סוף סוף עשית את זה מלך גיבור שלי ומעכשיו גם כבודו”.

 

דוד לוי עם אשתו פאולה בטקס ההסמכה בבנייני האומה בירושלים, צילום: יח”צ

 

סך הכל הוסמכו בבנייני האומה בירושלים 1,195 עורכי דין חדשים על ידי לשכת עורכי הדין. בטקס השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, יו”ר הלשכה עו”ד אבי חימי ויושבי ראש מחוזות הלשכה ובכללם יו”ר מחוז חיפה, תמי אולמן ועו”ד ואאל חלאיילה, יו”ר ועדת ההתמחות הארצית.

יו”ר לשכת עורכי הדין מחוז חיפה, עו”ד תמי אולמן, נאמה בפני הנוכחים באולם ואמרה: “זהו. אינכם גוזלים עוד. אינכם חוסים תחת כנפיה המגוננות של האוניברסיטה או המכללה, אין אתם נצמדים לעורך דין ותיק מכם אשר משגיח על כל צעד ושעל שתעשו, מפקח ומזהיר. מהיום אתם ברשות עצמכם. מהיום אתם יכולים לייצג אדם בבית המשפט, לחרוץ גורלות, לערוך חוזים הקובעים פיצויים בסכומי עתק או העשויים או העלולים להשפיע על חיים שלמים של ילדים רכים בשנים. אנשים יתנו בכם אמון. אל תפרו אותו. אל תסטו מדרך הישר. היו ישרים, דקדקנים וקפדנים בשמירת הערכים והעקרונות שצריכים להיות נר לרגליכם, היו נכונים למלא את לב הוריכם ובני משפחתכם קרובים כרחוקים וכן גם את לבבות כולנו בגאווה”.

עוד אמרה עו”ד אולמן לכלל עורכי הדין החדשים: “זכרו שמקצוע עריכת הדין נותן לכם כלים מעולים לסייע לאחר השונה והחלש, אל נא תשכחו מעת לעת להתנדב לסייע למי שלא בורך כמוכם במקצוע כה ערכי, הצטרפו לארגונים, היבחרו לתפקידים, תתרמו. עשו את המיטב והמרב להשאיר חותם. להורים ולבני המשפחה: תודה לכם על החינוך, הליווי והתמיכה שהובילו אנשים צעירים אלה להצטרף היום לשורותינו. עלו והצליחו בדרככם”.

 

טקס ההסמכה בבנייני האומה בירושלים, צילום: יח”צ

 

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, שיבחה בנאומה שניים מהמוסמכים החדשים, דוד לוי, החולה בפרקינסון, שהצטרף למחוז חיפה ואברהם ראש, הלוקה בשיתוק מוחין, שזכו להיות בין המוסמכים החדשים.

לאחר הצטרפות 1,195 עוה”ד החדשים שהוסמכו הערב על ידי לשכת עורכי הדין, כרגע עומד מספר עורכי הדין הפעילים בישראל על 70,902.

 

 

פרסומות: