לא יוגש כתב אישום נגד טל

משרד המשפטים שולל את הטענה של גורמים מסוימים בדבר הגשת כתב אישום כנגד ראש העיר, אריה טל על זיהום סביבתי, כך עולה ממכתב אישי שנשלח היום אל ראש העיר אריה טל ע”י עו”ד עדי דמתי שגיא, שמשמש כממונה על המחלקה להנחיית תובעים בפרקליטות המדינה

כזכור, בתחילת החודש פורסם בכלי תקשורת כי פרקליט המדינה שי ניצן, המליץ להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד עיריית טירת כרמל, ראש העיר אריה טל וכנגד מהנדס העיר בוריס טיקמן, על זיהום סביבתי שנגרם ע”י מערכת הביוב שברשות העירייה.

הפרסום בתקשורת המקומית, גרם לסערה ברשת החברתית ולגל של פרסומים ומסרים מסיתים כנגד ראש העיר, אריה טל שעל פי טענת המקורבים אליו, נעשו ביוזמת גורמים פוליטיים שניצלו את הרגע כדי למהר ולתפור חליפות עוד בטרם החלו הבחירות.

הפרסום בתקשורת והסערה שבאה בעקבותיו, לא נעלמו מעיניהם של גורמים בכירים בפרקליטות והיום, שלח נציג בכיר מטעמם מכתב לראש העיר, אריה טל, שבו הוא מבהיר שחור על גבי לבן שהמלצת הפרקליט להגשת כתב אישום בגין זיהום סביבתי הוא כנגד עיריית טירת כרמל ומהנדס העיר ולא כנגד ראש העיר אריה טל.

המכתב מהפרקליטות:

המכתב שהועבר מפרקליטות המדינה, באדיבות: דוברות עיריית טירת כרמל

וכך כתב:  “המכתב שמודיע על המלצת פרקליט המדינה נמסר לעירייה באמצעותך (שמו של ראש העיר היה בראש המכתב) מאחר ואתה ראש העירייה, אולם אין משמעות הדבר כי הוחלט להגיש כתב אישום נגדך”.

ראש העיר אריה טל סירב להגיב על הידיעה ורק ביקש להזכיר לכולם שבימים שעם ישראל אבל על חורבנו של בית המקדש, כדאי שכולנו נזכור שהחורבן התחיל בגלל שנאת חינם.

פרסום: