מפגינים מול בית רה”מ

מאות מפגינים בשעה זו מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה – בדרישה להרחיק את אסדת הגז מהחוף

פעילי ארגון שומרי הבית מעירים את המדינה! הארגון החל במסע הפגנות נרחב ברחבי המדינה, בכדי לעורר את התושבים לסכנות הצפויות במקרה של הקמת אסדת גז לוויתן, במרחק של כ- 10 ק”מ מחוף דור בתחומי המועצה האזורית חוף הכרמל.

800 פעילים מפגינים בשעה זו (שישי, 16.00) מול ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקיסריה. זאת לאחר שבשישי האחרון  קיימו הפעילים תהלוכת מחאה בנתניה, ושבוע לפני כן הפגינו במרכז חורב בחיפה, בהשתתפות מאות פעילים ותושבי חיפה, כמו גם פעילי הירוקים של חיפה, מגמה ירוקה, פעולה ירוקה, הקואליציה לבריאות הציבור, מטה הפעולה נגד הרחבת בז”ן ונוספים.

המפגינים דורשים מראש הממשלה לדרוש משר האנרגיה, יובל שטייניץ : “הרחיקו את אסדות הגז אל מעל מאגר הגז, 120 ק”מ מהחוף, כמו שבונים בכל העולם!”.

יוני ספיר מארגון שומרי הבית: “המאבק להרחקת אסדת הגז מתנהל בחודשים האחרונים ועשרות אלפי תושבים נאבקים במטרה לשנות את תכנית הפיתוח המסוכנת של מאגר לוויתן, בדרישה למקם את אסדת הפקת הגז במרחק של 120 ק”מ מהחוף כאסדה צפה, כמקובל בעולם ב- 97% מהמקרים של מאגרים במים עמוקים משנת 2010 ואילך”.

עוד הוסיף ספיר: “מסיבות שאינן ברורות, משרד האנרגיה מקדם בכל הכוח את התכנית ההזויה הזו, בשעה שיש חלופה ישימה וזולה הנפוצה בכל העולם שגם התבקשה על ידי זכיינית המאגר במקור: אסדת גז צפה מעל מאגר הגז בלב ים. מאסדה כזו יוזרם לארץ אך ורק גז נקי ואילו הדלק המסוכן שהינו תוצר לוואי, יישלח היישר לייצוא. אני קורא בקריאה דחופה למשטרת ישראל לחקור את הנסיבות שהביאו לקירוב האסדה אל החוף. אנו נמשיך בפעולות המחאה ביתר שאת, עד שאסדת הגז תורחק לעומק הים והמאגר יפותח מעל בארות הקידוח כמקובל בעולם כולו, כדי להפחית ולהרחיק את הסכנות. אנו קוראים לכל תושבי ישראל לבוא ולתמוך במאבק הקיומי הזה, לטובת חייהם וחיי ילדיהם, וכן לחשוף מידע שיסייע לנו בחקירת הסיבות מאחורי הקלעים שהביאו לקירוב האסדה אל החוף, באופן חריג ותמוה כל כך. אנו קוראים לראש הממשלה לקחת אחריות כמי שאחראי על שלום תושבי ישראל, שיסייע לנו בדרישתנו מול השר שטייניץ – כשר האנרגיה, התשתיות והמים – הרחק את האסדה, שמור על מי השתיה שלנו, שאתה אמון עליהם. צא ולמד על ההשלכות הבריאותיות והסביבתיות הדרמטיות של אסדות גז בעולם, במתווה הפיתוח שאתה מקדם. עשה זאת ממש עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי וייגרם נזק בנפש לתושבי ישראל”, הוסיף ספיר.