נאוה בוקר על אסון הכרמל

חברת הכנסת לשעבר, נאוה בוקר, ששכלה לפני 9 שנים את בעלה תת ניצב ליאור בוקר ז”ל באסון השריפה בכרמל פרסמה היום לרגל יום השנה התשיעי לאסון הכרמל פוסט מיוחד בדף הפייסבוק שלה ובו אמרה בכאב: “מצערת אותי העובדה שכל כך מהר נשכח האסון הנורא הזה”.

השריפה בכרמל, צילום ארכיון

בפוסט שכתבה ציינה נאוה בוקר: “היום, לפני תשע שנים, נשרפו למוות ביערות הכרמל 44 איש ואישה, קצינים וקצינות, צוערים וצוערות, נער מתנדב ונהג. מטובי בנינו. ביניהם היה בעלי, תנ״צ ליאור בוקר ז״ל. האסון האזרחי הקשה ביותר שידעה מדינת ישראל. המאבק הציבורי שהובלנו באותם ימים לשיקום מערך הכבאות וההצלה, נשא פרי וחל שינוי עצום בתפקודו של המערך, שבשנת 2013 הפך לרשות ארצית. אמנם יש עוד הרבה מה לשפר, אך המסקנות הוסקו והלקחים הופקו ומדינת ישראל ערוכה ככל האפשר לתרחישים מסוכנים מסוג זה. אנחנו, המשפחות, שילמנו מחיר יקר, בחייהם של האהובים שלנו. 44 נשמות שעלו השמיימה בגלל מחדל של ממשלות ישראל לדורותיהן. בזמנו דיברו על ׳אסון לאומי׳. מצערת אותי מאד העובדה שכל כך מהר נשכח האסון הנורא הזה”.

נאוה בוקר היא פוליטיקאית שכיהנה בכנסת ה -20 כחברת הכנסת מטעם מפלגת הליכוד וכסגנית יושב ראש הכנסת. קודם לכן הייתה עיתונאית ופעילה ציבור למען הציבור הכבאים ושיפור מערך הכבאות וההצלה. בוקר, תושבת חדרה, שאיבדה את בעלה באסון הכרמל בדצמבר 2010, הקימה לאחר האסון את קרן ליאור בוקר, הקרויה על שמו. מדובר בקרן התומכת במערך ההצלה והכבאות בארץ, כאשר מטרתה של הקרן היא למנוע את האסון הבא. במסגרת תפקידה, בוקר, ארגנה בכל שנה מאז האסון את צעדת הכרמל לזכרם של 44 נספי האסון. בנוסף, בוקר, העבירה בעבר הרצאות על סיפורה האישי בפני אנשי משטרה, כבאים והציבור הרחב. אחת ההרצאות מכונה “אש ואישה” כאשר המוטו של הסיפור הוא שמכל משבר אפשר לצמוח. בוקר, שימשה בעברה כיועצת תקשורת והייתה בעלת משרד יחסי ציבור, פרסום וייעוץ תקשורת. כמו כן היא שימשה ככתבת חדשות מבט בערוץ הראשון בטלוויזיה, כתבת בעיתון מעריב ושימשה בתפקידים נוספים בתקשורת הישראלית.