נאכף איסור הדלקת מדורות

תושבי טירת כרמל נשמעו הערב היטב להנחייה של ראש העיר, אריה טל ולא הדליקו את מדורות ל”ג בעומר. חלק מהתושבים הסתפקו אך ורק בהדלקת מנגל עם בשרים על האש. בשעה זו עובדי מחלקת התברואה בעירייה מבצעים עבודות של פינוי משטחי הקרשים שנאספו ע”י בני נוער זאת על מנת למנוע מהם להדליק מדורה.
עובדי מחלקת הביטחון והפקחים מסיירים ברחבי העיר ואוכפים את איסור הדלקת המדורות.
בישיבת ‘שאגת אריה’ קיבלו באכזבה רבה את ביטול הדלקת המדורה הענקית שהייתה אמורה להידלק כמו בכל שנה וכמיטב המסורת בשטח הפתוח ברחוב הרדוף. עם זאת תושבים רבים מטירת כרמל הגיעו למופע של הזמר יובל טייב המופיע במתחם ישיבת ‘שאגת אריה’.
כזכור, היום בבוקר הוציא ראש העיר, אריה טל הנחיה מיוחדת ובה איסור מוחלט להדליק מדורות ברחבי העיר, זאת עקב מזג האוויר השרבי והרוחות העזות העלולות לגרום לשריפה ולפגיעה בחיי אדם.
טל ציין בהודעתו: “בשל תנאי מזג האוויר הקשים השוררים באזורינו המתאפיינים ברוחות מזרחיות עזות ובטמפרטורות גבוהות במיוחד דבר המגביר משמעותית את הסכנה לשריפות, הנחתי מתוך שמירה על ילדינו ובהתאם להמלצת מכבי האש לאסור הדלקת מדורות ברחבי העיר”, ציין ראש העיר. גורמים ברשות אומרים הערב: “עדיף כמה ילדים מאוכזבים ערב אחד מאשר הורים מאוכזבים כל החיים”.