נערכים לבחירות בטירת כרמל

צילום ארכיון: אודי אמסלם

המערכת הפוליטית בטירת כרמל בהיערכות שיא לקראת הבחירות המקומיות שייערכו ב-28 לאוקטובר 2018.

בבירור שערך ‘עיתון קול החוף’ בקרב מועמדים פוטנציאלים לראשות העיר ובקרב מקורביהם, התברר כי מועמדים אלה, חלקם חברי מועצה מכהנים וחלקם דמויות חדשות שלא התמודדו בעבר, עדיין ממתינים, מה שנקרא “יושבים על הגדר” ולא מכריזים באופן רשמי על התמודדותם לראשות העיר.

ממטות הבחירות של המועמדים נמסר כי הם מחכים להכריז באופן רשמי על התמודדותם לראשות העיר, ככל הנראה לקראת ערב פסח או בערב העצמאות. למרות זאת, המועמדים כבר פועלים “מאחורי הקלעים”, מקיימים חוגי בית וכנסים פוליטיים וכן בודקים אופציות לגבי הרכב הרשימה למועצת העיר.  כמו כן חלקם כבר שכרו שירות של ייעוץ פוליטי ושירות של משרדי יח”צ שילוו אותם במהלך תקופת הבחירות.

צילום: דוד עקיבא
אריה טל, ראש העיר טירת כרמל, צילום: דוד עקיבא

עד כה, רק שלושה מועמדים הודיעו באופן רשמי על התמודדותם לראשות העיר והם- ראש העיר המכהן, אריה טל, שהודיע כבר לפני כחצי שנה על התמודדותו לקדנציה נוספת, סגן ראש העיר, מיכאל כהן שמתכוון להתמודד בבחירות הקרובות גם בפתק הצהוב לראשות העיר וגם בפתק הלבן למועצת העיר וחבר מועצת העיר מטעם סיעת ‘חי’, דוד שחר שהודיע לפני כחודש על התמודדותו לראשות העיר.

 

כזכור, בבחירות המקומיות הקודמות בשנת 2013, הביס טל את שלושת המתמודדים מולו ונבחר לקדנציה רביעית בתפקיד. על פי תוצאות הבחירות אז, קיבל טל 53% מקולות הבוחרים, אריה פרג’ון קיבל 30%, דוד שחר קיבל 14% ויגאל ישראל קיבל  3% בלבד.

עיתון קול החוף ימשיך לסקר את מערכת הבחירות המקומית בטירת כרמל שצפויה להיות סוערת ומרתקת.