עיריית חיפה מציגה: חנייה ל- 20 דקות

 

עיריית חיפה הודיעה היום כי מיזם “20 דקות-זוז!” מתרחב למוקדים נוספים ברחבי העיר, זאת על מנת להקל על נהגים במציאת מקומות חנייה סמוך לבתי עסק ובכך לחזק את בעלי העסקים בעיר.

לנהגים מותר להחנות את רכביהם בחניות אלה לפרקי זמן קצרים של עד 20 דקות בלבד ולאחר מכן לפנות את החנייה לרכב הבא. האכיפה של פרקי זמן החנייה תבוצע באמצעות מצלמות ונהגים אשר ישאירו את רכביהם יותר מ- 20 דקות יקבלו קנסות.

רשימת המיקומים החדשים שיתווספו לפרוייקט כוללת את הכתובות: צפרירים 1, הבנקים 2, אלנבי 37-39, הנביאים 18, חניתה 26, העלייה השנייה 20, הגליל 74, מרכז זיו, אוסקר שינדלר 7, החלוץ 4, הרצל 8, ארלוזורוב 71 ואח”י אילת 11, ו- 34.

בעיריית חיפה מציינים כי לאור הצלחת המיזם, שנועד לחזק ולתמוך בעסקים הקטנים, הוחלט להיענות לבקשת בעלי העסקים ולהרחיבו לאיזורים נוספים ברחבי העיר

מיזם “20 דקות-זוז” זוכה, מיום שהושק, לתגובות חיוביות רבות, מצד תושבי העיר ולהתעניינות מצד מספר רשויות בארץ.

בעלי עסקים רבים ברחבי העיר ציינו, שליוזמה הזו יש השלכות משמעותיות על הפדיון ועל חיזוק עסקיהם וכן שהמיזם החדש מסייע ליצור תחלופת רכבים גבוהה ובכך מגדיל את מספר הלקוחות שיכולים לעצור לפרקי זמן קצרים, על מנת לבצע סידורים שונים, כגון רכישת מוצר כלשהו, איסוף פריט שהוזמן מראש וכד’, מבלי שיחששו מלהסתכן בקבלת דוח חנייה.

מיקומי החניות, הנכללות במיזם, נקבעו באיזורים, בהם קיים ריכוז גדול של עסקים ומספר מועט של מקומות חנייה. פעילות המיזם מתקיימת לאורך השבוע, על פי התימרור המוצב במקום. האכיפה למשך זמן החנייה שהוקצב נעשית באמצעות מצלמות המוצבות במקום.