קריאה ליריד ספרים

עו”ד שוש בינר צמרת: יש להחזיר את יריד הספרים לעיר

המועמדת לראשות טירת כרמל שוש בינר צמרת: “יש להחזיר את ירידי שבוע הספר לעיר טירת כרמל”.
השבוע התקיים שבוע הספר העברי וערים רבות ברחבי הארץ קיימו ירידי ספרים וחגגו את המילה העברית הכתובה והתרבות העברית המתחדשת. לטענתה של עו”ד שוש בינר טוענת “בטירת כרמל לא התקיימו ירידים ותושבים רבים הביעו צער על כך”.
עו”ד שוש בינר צמרת המועמדת לראשות העיר טוענת כי מדובר לכאורה במחדל. שוש בינר צמרת: “אירועי חוצות זה לא רק הופעות ביום העצמאות במחירים מופקעים, אלא גם אירועים חשובים וצנועים יותר. זאת הזדמנות לחנך את הילדים שלנו לקריאה ואסור לנו להחמיץ אותה”.
בעבר נהגו לקיים בעיר אירועי שבוע הספר, אך עם השנים דעכו חגיגות הקריאה ותושבי העיר מסתפקים בנסיעה לחיפה. עו”ד בינר צמרת אומרת כי הייתה רוצה לראות את הירידים חוזרים לטירת כרמל: “אני מאמינה שירידי מכירת ספרים למיניהם בעיר שלנו יכלו להיות הזדמנות נפלאה לחשיפה לספר ולחנויות המוכרות ספרים בעיר. כעם הספר החג הזה חשוב לכולנו הוא חלק מתרבות ואני אדאג שהתרבות הזו תשוב לטירת כרמל כשאבחר לראשות העיר.”
הבחירות בטירת כרמל יתקיימו ב- 30 באוקטובר השנה יחד עם כלל הרשויות בישראל. השנה החליטה הממשלה כי יום הבחירות המקומיות יהיה יום שבתון כך שהצפי הוא לאחוזי הצבעה גדולים במיוחד. עו”ד שוש בינר צמרת היא בתו של ראש העיר המיתולוגי של טירת כרמל,ראובן בינר שכיהן כראש העיר טירת כרמל בשנים 83-93.