ראיון עם כפיר עובדיה

קצת יותר משלושה חודשים לפני הבחירות המקומיות בטירת כרמל, פגשנו את יו”ר סיעת ש”ס בטירת כרמל והמועמד לראשות העיר, כפיר עובדיה לראיון פוליטי חד ונוקב

1. כידוע מפלגת ש”ס התמודדה בכל מערכות הבחירות בטירת כרמל מאז ומעולם רק למועצת העיר בפתק הלבן, מדוע החלטת הפעם להתמודד על ראשות העיר בבחירות הקרובות?

ההחלטה נובעת מהצורך האדיר של התושבים ובקשות מהתושבים ממני לעשות את השינוי בעיר ולהוביל את העיר בבטחה, להכניס מנהיגות צעירה תוססת ושאפתית למען העיר.

2. כיהנת כסגן ראש העיר ומילאת מגוון רחב של תפקידים ציבוריים, האם אתה חושב שאתה כבר בשל לכהן בתפקיד ראש עיר?

בוודאי , אני מעל עשור עוסק למען הציבור ונותן ימים כלילות אם אני בתפקיד או לא ,בהחלט הגיעה השעה לשמש כראש העיר הבא של טירת כרמל.

3. האם יש לך תוכניות מסוימות לבצע במידה ותיבחר לראשות העיר?

אין ספק שהעיר צריכה שינוי אם זה בחזות העיר בחינוך בתרבות ואני מתחייב לעמול קשות לשם כך.

עיר חזקה נמדדת בחוסן העסקי והכלכלי שלה מציאות של מפעל כמו “שסטוביץ” שהעסיק מאות משפחות ונטש את העיר לטובת קסריה ,לא יקרה יותר. אנו מפסידים את הארנונה ואת פרנסת התושבים, ערים חזקות מאופיינות באזורי תעשייה מפותחים ,שנותנים מקור הכנסה מאוד גדול בתשלומי ארנונה ומקור פרנסה רחב לתושבים.
כאמור ישנם עוד הרבה דברים שדרושים שיפור אפרסם אותם בקרוב.

4. יש אומרים שבגלל שאתה אדם דתי, במידה ותיבחר ישונה הסטטוס קוו בעיר, האם זה נכון? או האם אתה יכול לתת הבטחה לתושבים כי במידה ותיבחר שלא ישונה הסטטוס קוו בעיר בנושאים הנוגעים לדתיים וחילונים?

בתקופה האחרונה עלתה שאלה זו ואני שמח על ההזדמנות לענות לתושבים.
אני יודע שלמתנגדים זהו הדבר היחיד שהם יכולים “להשתמש” בו כנגדי, אני בן העיר שחלק ממשפחתי חילוניים ומסורתיים כאחד גדלתי לתוך ההווי הנפלא והמחבק של העיר שלי, מבטיחכם נאמנה שהסטאטוס קוו ישמר מה שהיה הוא שיהיה.

בתור סגן ראש העיר וממונה על תיק הרווחה פעלתי מתוך שליחות ואמונה למען כלל התושבים ומעולם לא פעלתי לשינוי פניי העיר בנושא הדת ומעולם לא העלתי שאילתה או בקשה במועצת העיר לשינוי הסטאטוס קוו. כפי שאמרתי הסטטוס קוו בעיר ישמר– זאת הבטחתי!

5. מה אתה יכול לספר לנו על עצמך?

נשוי לחלי אב לחמישה ממשפחה שורשית חמה ולבבית. אוהב את הזולת ולמענו אני עמל באהבת אמת.

6. מהי טירת כרמל בעיניך??

בית. חום ואהבה , הנתינה והעזרה שיש בין התושבים זה דבר שקשה להסביר. זאת היחודיות של העיר.
כאחד ששנים נמצא בין כל גווני האוכלוסייה כייף לראות את האחדות ואת החיבור שיש כאן בעיר אחד כלפי השני. אני גאה להיות בעיר הזאת ,האנשים בה טובים חמים ולבביים.

7. איך להערכתך יהיו תוצאות הבחירות? האם להערכתך יהיה סיבוב שני או לדעתך תהיה הכרעה בסיבוב הראשון?

מוקדם מידיי לנתח את התוצאות אבל סביר להניח שיהיה סיבוב שני ,אבל כולי אמונה שעבודה קשה נוכל לסיים זאת בסיבוב הראשון.
כמו כן אני קורא לכל המתמודדים לשמור על ניהול מערכת בחירות הוגנת ונקיה.

8. איזה תקציבים הצלחת להשיג לעיר במהלך השנים האחרונות ? ולאלה מטרות התקציבים שומשו?

זכיתי להביא זו שנה שנייה סבסוד לקייטנות החופש הגדול ,אף על פי שדבר זה הוסתר מעיניי הציבור

זכינו להביא תקציבים לשיפוץ המתנ”ס העירוני שבמשך שנים סבל מהזנחה . הבאתי תקציב להשלמת מגרש הסקייט פארק שהולך ונבנה בפארק נחל גלים .

כמו כן, הבאנו תקציב קירוי למגרש קט-רגל , תקציב לשיפוץ מבנה שבט הצופים , שיפוץ לישכת קבלת קהל מחלקת רווחה , השלמת תקציבים למעונות יום , השלמת תקציבים לגני ילדים , תקציב פרויקט חונכות וכספים לתרבות. אשר מסתכמים בכמעט 10 מיליון ש”ח תקציבים אלו הגיעו דרך משרדי הממשלה הרבים שאיתם אני בקשר הדוק.

9. תספר לנו קצת על הפעילויות הקהילתיות של ש”ס וישיבת שאגת אריה?

אני לא מפריד בין פעילות שאגה אריה או כלל העיר , מבחינתי אנחנו משפחה אחת גדולה ושנים אנו עובדים בשותפות מלאה למען כלל הציבור.

לאורך עשור ישיבת שאגת אריה העניקה לתושבי העיר בית חם ועזרה במגוון תחומים:
מועדון נוער, סיוע למשפחות נזקקות ,שיפוץ דירות, גמילות חסדים פעילות לילדים ולמשפחה.
קייטנות מסובסדות ,חגיגות משותפות של חגי ישראל.

10. מתי להערכתך יפתח מטה הבחירות שלך?

בשבועות הקרובים ,הודעה מסודרת תועבר ממטה הבחירות.

11. מתי תודיע על רשימת ש”ס שתתמודד למועצת העיר יחד איתך בבחירות? והאם יהיו הפתעות?
אני בונה רשימה אטרקטיבית ומגוונות ואנו נזדקק לא רק לפתק לראשות העיר , אלא לפתק לרשימה המתגבשת.

כזכור, לפני כחודש החליט כפיר עובדיה להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר טירת כרמל, מטעם סיעת ש”ס. סלוגן הבחירות שלו: “בטירת כרמל בוחרים נכון- עובדיה כפיר לראשות העיר, למען כולם”.
בקרב מפלגת ש”ס בעיר התלבטו תחילה האם להתמודד בבחירות הקרובות בפתק הלבן בלבד כפי שהתמודדו בבחירות 2013, אך לבסוף התקבלה ההחלטה להריץ כאמור את כפיר עובדיה גם בפתק הצהוב לראשות העיר ובכך סיעת ש”ס תתמודד בבחירות הקרובות שיתקיימו ב- 30/10/18 ב- 2 פתקים: פתק לבן למועצת העיר ופתק צהוב- כפיר עובדיה לראשות העיר.

פרסום: