אריה טל מקדם את מאבק הגז

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל פועל ומקדם בימים אלה את המאבק הציבורי להרחקת אסדות הגז מאזור חוף הכרמל.

במהלך ישיבת מועצת העיר שהתקיימה השבוע העלה ראש העיר, אריה טל הצבעה מיוחדת על החלטתו ורצונו לקדם ולפעול למען המאבק הציבורי בהרחקת אסדות הגז ממאגר לוויתן יחד עם ראשי רשויות נוספים מהאזור, זאת לטענתו “בשל הסיכונים הסביבתיים והבריאותיים במיקומה המוצע”.

ההצבעה להצעתו של ראש העיר, אריה טל, התקבלה פה אחד על ידי חברי מועצת העיר. “בריאותכם ובריאות ילדנו ונכדנו חשובים לי, ואמשיך לפעול בכל כוחי לשמור על טירת כרמל הכי ירוקה והכי נקייה”, סיכם טל את ההצבעה.

צילום: דוד עקיבא
ראש העיר טירת כרמל, אריה טל, צילום: דוד עקיבא

בתוך כך, המאבק להרחקת אסדות הגז ומיכל הקונדנסט המסוכן מחוף הכרמל הולך וצובר תאוצה. סגן ראש מועצת חוף הכרמל, אורן עוזרד מגייס למאבק את בכירי המערכת הפוליטית הארצית. השבוע הגיע עוזרד לכנסת עם משלחת של הארגון הסביבתי “שומרי הבית” ונפגש שם עם ח”כ יעל גרמן, שמונתה בידי יאיר לפיד לרכז את הטיפול בנושא הגז הטבעי במפלגת “יש עתיד”, ושכנע אותה שיש להרחיק את אסדות הגז ממיקומן המתוכנן סמוך לחוף אל פי הבאר, ולהעביר את מיכל הקונדנסט ממיקומו המתוכנן בחוף הכרמל לבית הזיקוק. בהמשך מתכנן עוזרד להיפגש את בכירים במפלגות נוספות ולגייס גם אותם למאבק להרחקת האסדות.

לדברי אורן: “אנחנו במערכה נגד כוחות עדיפים. הקרב נגד האסדה ונגד מיכל הקונדנסט הוא לא רק נגד הממשלה אלא גם אינטרסים של מיליארדי דולרים. אני לא מתכוון לוותר, ומתכוון להיפגש עם פוליטיקאים במפלגות נוספות ולהבהיר גם להם את הצורך להרחיק את האסדה והמיכל מבתי תושבי חוף הכרמל”.