שגרת קורונה- החל ממחר הקלות בסגר ופתיחת חלק מהעסקים

שגרת קורונה: החל ממחר (ראשון) הקלות בסגר ופתיחה חלקית של עסקים וחנויות ועליה בשיעור העובדים בחברות הייטק ומפעלים תחת מגבלות 🔸️ בעלי חנויות מטירת כרמל כבר החלו בהכנות לפתיחת העסקים שלהם ולחזרה הדרגתית לשגרה

 

לאחר חודש וחצי של הסגר חלקי במדינת ישראל הממשלה צפויה לאשר הערב כי החל ממחר המשק הישראלי יחזור בהדרגה לפעילות שגרתית, כך שיעלה שיעור העובדים במקומות התעסוקה מ- 15% כיום ל- 30% החל ממחר. כמו כן, תתאפשר חזרה לעבודה בתעשייה וההייטק בתנאי שיעמדו בכללים ובהנחיות של “התו הסגול” שיהיה תחת פיקוח ממשלתי.
בנוגע לבתי עסק, חנויות חשמל, תקשורת, רהיטים, אופטיקה, מכבסות, מחשבים וכלי בית הנמצאים במרחבים הציבוריים יפתחו תחת מגבלות.
קניונים, מתחמי שיווק במקומות סגורים, מספרות ומכוני קוסמטיקה וטיפוח יישארו בשלב זה סגורים.
כמו כן צפויה הממשלה לאשר הערב הקלות בהגבלות התנועה כך שאנשים יורשו להתרחק עד 500 מטר מביתם במקום 100 מטר שמותר כיום לפעילויות ספורט בזוגות. כמו כן חובת חבישת מסיכה במרחב הציבורי, בדיקת חום בכניסות לחנויות והגבלת כמות האנשים הנמצאים באותו מקום לעד 2 לקוחות בו זמנית וברשתות המזון 4 אנשים על כל קופה רושמת.
החינוך המיוחד יחזור לפעילות בקבוצות קטנות של עד 3 ילדים בכל כיתה ובשלב זה שאר מערכת החינוך לא תחזור לפעילות. חגיגות יום הזיכרון וטקסי יום העצמאות יתבטלו והציבור יצטרך לחגוג את חג העצמאות בבית. תפילות יותרו בשטח פתוח עד 10 אנשים עם מרחק של 2 מטר מכל אדם.
בנוסף פעילות התחבורה הציבורית תורחב.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, מנכ”ל משרד הבריאות ומנכ”ל משרד האוצר נתנו הערב הצהרה לתקשורת ובה הודיעו על מתן ההקלות לציבור שכפופות לאישור הממשלה שתתכנס הערב וצפויה לאשר את ההקלות.
ראש הממשלה קיבל את עקרונות הצעת המל”ל שגובשה בסיוע צוות מומחים בראשות פרופ’ אלי וקסמן. הצעת המל״ל תיכללה ואיזנה בין משרדי הבריאות, האוצר, הכלכלה והביטחון.
ראש הממשלה החליט על תכנית אחראית זהירה ומדורגת שתכלול פתיחה מוגבלת של עסקים, באופן מבוקר ומדוד. משרד האוצר יגבש תכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר אשר יוכלו לפתוח בכפוף להנחיות משרד הבריאות. יוגדר תו סגול שיכלול קריטריונים לפתיחת עסקים בהתאם לסקטורים שיוגדרו.

 

 

פרסומות: