מאבק תחנת המטרונית

בימים האחרונים החלו קבוצות תושבים וגורמים פוליטיים בטירת כרמל לנהל מאבק ציבורי בנוגע לתוואי הנסיעה של המטרונית המתוכננת לעבור בטירת כרמל ומיקומה של תחנת האם שלה בעיר.

לטענת אותם גורמים, העירייה מתכננת לכאורה למקם את התחנה הסופית של המטרונית בגן אופירה החדש או בגן “התותח”, מול סניף הדואר בעיר.

המועמד לראשות העיר, אריה פרג’ון פרסם בדף הפייסבוק שלו פוסט ובו ציין: “מטרונית- בשיתוף הציבור, ולא על חשבון תושבי רחוב סיני”.

מטרונית בשיתוף הציבור ולא על חשבון התושבים, אריה פרג’ון, צילום: יח”צ

מספר 2 ברשימתו של פרג’ון, חבר מועצת העיר, רוני לניאדו: “התוואי המוצע כרגע מסתיים בגן התותח מול הדואר ברחוב סיני. בשיחה עם תושבים הגרים בסמוך, הביעו התושבים התנגדות נמרצת להקמת התחנה הסופית מול ביתם בכביש הצפוף ממילא שיגרום לעומסים כבדים ויהרוס את הגן הירוק היפהפה והותיק של השכונה. אריה פרג׳ון ואנוכי, העלינו הצעה לסדר היום לישיבת מועצת העיר שלא לאשר זאת ללא שיתוף חברי מועצת העיר המייצגים את כל התושבים”, ציין לניאדו.

התוואי המוצע מסתיים בגן התותח, רוני לניאדו, צילום: יח”צ

בתגובה לנושא, ראש העיר, אריה טל דוחה מכל וכל את כל הטענות ואומר: “תחנת הסיום של מתווה המטרונית בטירת כרמל, תמוקם בשטח שנמצא בגב תחנת משטרה המקומית, היכן שממוקמים כיום חלק ממחסני העירייה”.

גורמים אינטרסנטים מפיצים ידיעות זדוניות ושקריות, ראש העיר, אריה טל, צילום: יח”צ

בהודעה רשמית שהוציא ראש העיר אריה טל לציבור הוא אמר: “בימים האחרונים, גורמים אינטרסנטיים בעלי עניין פוליטי בטירת כרמל, החלו להפיץ ידיעות זדוניות ושקריות בנוגע לתוואי הנסיעה של המטרונית בטירת כרמל ומיקומה של תחנת האם שלה בעיר.
אותם גורמים אינטרסנטים, מפיצים באמצעות עצומות להחתמה ופלאיירים שמחולקים לציבור טענה שאומרת כי העירייה בראשותי מתכוונת למקם את התחנה הסופית של המטרונית בגן אופירה החדש או בגן התותח הוותיק. כדי להסיר ספק, אני אומר כאן בצורה ברורה שלא משתמעת לשתי פנים, על פי התוכניות האחרונות שמתגבשות בין עיריית טירת כרמל לחברת יפה נוף שאחראית על מתווה המטרונית במטרופולין חיפה, שאני מעורב בדיונים בעניינן ועוקב אחרי ההתפתחות שלהן באופן אישי, תחנת הסיום של מתווה המטרונית בטירת כרמל, תמוקם בשטח שנמצא בגב משטרת טירת כרמל, היכן שממוקמים כיום חלק ממחסני העירייה. בנוסף, בכפוף לתוכנית, חברת יפה נוף תבנה עבור עיריית טירת כרמל בשטח שהוקצה לכך מחסנים חדישים תמורת המחסנים הישנים שייהרסו. תושבים יקרים, אני יודע שאני יכול לסמוך על האינטליגנציה שלכם ועל השכל הישר שניחנתם בו כדי לבקש מכל אחת ואחד מכם לא להאמין לכל הידיעות וההצהרות השקריות שיוצאות חדשות לבקרים מגורמים אינטרסנטיים שמחפשים לעשות הון פוליטי וכלכלי על חשבונכם”.