תערוכת “אני ישראלי” בדגניה

מאות הורים, מורים ותלמידים השתתפו בתערוכה המרהיבה “אני ישראלי” שנערכה בבית הספר ‘דגניה’ בטירת כרמל ◼ כל התוצרים בתערוכה הוכנו על ידי תלמידי בית הספר ◼ ראש העיר, אריה טל היה אורח כבוד בתערוכה ופירגן לתלמידים על הכנת היצירות

אחד מאירועי בית הספר דגניה בטירת כרמל לכבוד 70 שנות עצמאות למדינת ישראל היה תערוכת “אני ישראלי”. הצוות החינוכי של בית הספר בהובלת מנהלת בית הספר יונה בן עמרם, יחד עם התלמידים נערכו מתחילת השנה לקראת יום השיא הקהילתי “אני ישראלי” שהתקיים רגע לפני יום העצמאות בהשתתפות כלל קהילת בית הספר תלמידים והורים. האירוע כלל תערוכת תוצרים מרהיבה ומופע שירי ארץ ישראל כולל שילוב ריקוד, שירה ונגינה של תלמידי בית הספר.

תערוכת “אני ישראלי” בבית הספר דגניה, צילומים: דוד עקיבא

האירוע היה מרגש במיוחד וזכה להדים רבים בזכות התערוכה שכללה תוצרים של כלל תלמידי בית הספר והשתתפותם הפעילה בו . כיבדו בנוכחותם באירוע- ראש העיר, אריה טל ומנהל מערכת החינוך בעיר, שלומי דהן.

המורה רוז אזולאי-שובל רכזת תרבות יהודית ישראלית ומחנכת כיתה ה’ ריכזה את נושא התערוכה ואביבית מרציאנו המורה לאומנות הייתה אחראית על עיצוב התערוכה וחלק מהתוצרים.
ההיגד “חוקרים את העבר–מוקירים את ההווה– חוזים את העתיד”, היווה את תשתית העשייה הבית ספרית . במסגרת ההכנות לתערוכה מונתה מורה שריכזה את התכנית השנתית והתנהלותה.

אירוע חשיפת תערוכת “אני ישראלי” בבית ספר דגניה בטירת כרמל, צילום: דוד עקיבא

הוחלט כי שכבת כיתות א’+ב’– סמלים וביטויים, שכבת כיתות ג’ – לוחות השראה בנושא מטיילים ושרים, שכבת כיתות ד’– המצאות מדעיות ישראליות שכבת כיתות ה’ – דמויות מופת, שכבת כיתות ו’– הישגים בספורט. תוצרי התלמידים מכיתות ג’-ו’ לווו בהפעלות דיגיטליות שנוצרו ע”י התלמידים ונועדו להיות סביבות למידה לכלל המבקרים והלומדים.