2 תושבי טירת כרמל מואשמים בגין גרימת מוות ברשלנות של שני לוי ז”ל

 

פרקליטות מחוז חיפה- פלילי הגישה לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום נגד נ’ (39) וא’ (64) תושבי טירת כרמל בגין גרימת מותה ברשלנות של המנוחה שני לוי ברדיצ’בסקי ז”ל, תושבת העיר אשר התחשמלה למוות בעת שהתקלחה בביתה בטירת כרמל, במקרה שאירע לפני כשנתיים וחצי ב- 21.8.17.   שני ז”ל מצאה את מותה בגיל 24, שבוע ימים בלבד לאחר חתונתה, מקרה טרגי שזעזע את תושבי העיר ואת כל תושבי המדינה.

על פי כתב האישום שהוגש באמצעות עוה”ד רמי סלאמה עולה כי “במועדים הרלוונטיים לכתב האישום היה נ’ נכדו של בעל הדירה ברח’ ביאליק 28 בטירת כרמל אחראי על השכרת הדירה וגם התחזוקה השוטפת שלה, לרבות טיפול בליקויים שונים בדירה באמצעות בעלי מקצוע. כמו כן, בתקופה זו ביצע א’ עבודות אחזקה שונות בדירה לבקשת נ’. בין היתר, ביצע א’ עבודות חשמל בדירה, וזאת חרף העובדה כי אינו חשמלאי מוסמך כדין. ביום 07/08/17, ובהתאם לחוזה שכירות שנחתם עם דני ברדיצ’בסקי, עבר דני להתגורר בדירה יחד עם כלתו הטריה שני לוי ברדיצ’בסקי ז”ל. מרגע כניסתו לדירה, נתקל דני בבעיות חשמל חוזרות ונשנות, והוא התלונן על כך בפני נ’, אשר הפנה אותו לא’ כשהוא מציין בפניו כי א’ הינו איש האחזקה של הדירות ברשותו והוא יוכל לסייע לו בבעיות החשמל בדירה. נדגיש כי היו עוד תלונות קודמות מטעם הדיירת הקודמת בדירה על בעיות עם החשמל וזאת עקב תקלה חשמלית (קצר) באחד ממכשירי החשמל, אירעו תקלות חוזרות ברשת החשמל  אשר גרמו לקפיצת מפסק הפחת והפסקת זרם החשמל בדירה. א’ הגיעה במספר הזדמנות לדירה, חיזק מספר חוטים רופפים בארון החשמל. אך שוב קפץ מפסק הפחת בדירה ונפסק זרם החשמל. בשל כך, קנה נ’ ביום 18/08/17 מפסק פחת חדש, ומסר אותו לדני וביקש ממנו לתאם התקנה עם א’. דני תיאם עם א’ להגיע ביום  23/08/17  להתקין את מפסק הפחת”.

עוד עולה מכתב האישום כי: “ביום 21/08/17 שהו דני והמנוחה בדירה. דני הדליק את המזגן בדירה ויצא לתפילה בבית הכנסת והמנוחה נשארה לבד בדירה. המנוחה נכנסה להתקלח, באותה עת עקב קצר החשמלי היה מתח גם בשפופרת הארקה שבשקעי הדירה, ובמקומות מוארקים אחרים, לרבות בצנרת המתכתית של המים.  המנוחה ופתחה את זרם המים במקלחת. זרם המים הוליך בתוכו חשמל, אשר חדר אל גופה של המנוחה. המנוחה  נפגעה מעוצמת זרם החשמל שחדר את גופה, נפלה ארצה ופעולות החייאה שבוצעו בה על ידי צוותי מד”א לא הועילו, ומותה נקבע במקום”.

 

הלוויתה של שני לוי ברדיצ’בסקי ז”ל בבית העלמין בטירת כרמל, צילום ארכיון: אודי אמסלם

 

כזכור, שני ברדיצ’בסקי (לוי) ז”ל, צעירה בת 24 מטירת כרמל, מצאה את מותה שבוע ימים מהיום שבו נישאה לבחיר ליבה, דני. המקרה הטראגי אירע ביום שני 21.8.17 בדירתה בקומה השלישית במבנה מגורים ברחוב ביאליק בטירת כרמל, כאשר היא נמצאה בשעת ערב בדירתה מחוסרת הכרה ולאחר מאמצי החייאה מתקדמים נאלצו הצוותים הרפואיים לקבוע את מותה. נסיבות מותה נבדקים על ידי המשטרה. כוחות משטרה גדולים וחוקרי המחלקה לזיהוי פלילי (מז”פ) שהגיעו למקום פתחו בחקירה מקיפה לבירור נסיבות המקרה. טרם הלווייתה, גופתה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר על מנת לבדוק את נסיבות מותה. בני משפחתה, חבריה ומכריה של המנוחה התאספו במקום בו אירע המקרה הטראגי והתקשו לעכל את הבשורה המרה.

למחרת, מאות תושבים, בני משפחתה, חברים ומכרים ליוו את שני ברדיצ’בסקי (לוי) ז”ל בדרכה האחרונה בהלוויה קשה וכואבת שנערכה בבית העלמין בטירת כרמל. ראש העיר, אריה טל ספד לה: “מכת חשמל אחת שזעזעה עיר שלמה, אני רוצה לומר למשפחה תהיו חזקים ושהקדוש ברוך הוא ייתן לכם את הכוח לשמור את זכרה ושתזכרו אותה תמיד בערב כללותה”. בעלה הטרי, דני זעק בהלווייתה בבכי קורע לב: “אהבה שלי, “יפה שלי”, רק לפני שבוע שמחנו ורקדנו בחתונה שלנו ועכשיו אני נפרד ממך לעולמים, אני מודה לקדוש ברוך שהייתה לי הזכות להכיר מלאך, אני לעולם לא אשכח אותך”.

 

שני לוי ברדיצ’בסקי ז”ל ביום כלולותיה, התמונה באדיבות המשפחה

 

 

פרסומות: