4500 תלמידים ייפתחו את שנת הלימודים

4500 תלמידים מטירת כרמל ייפתחו מחר את שנת הלימודים התשפ”א ב-35 בתי ספר וגני ילדים הפזורים ברחבי העיר.
השנה, בשל משבר הקורונה הלימודים יראו אחרת ומערכת החינוך בטירת כרמל נערכת לקלוט את התלמידים ולדאוג לכך ששנת הלימודים תיפתח כסדרה תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות בדגש על ביטחונם ובריאותם של התלמידים ושל הצוותים החינוכיים.
ראש העיר, אריה טל: “גם בשנת הלימודים החדשה נמשיך להשקיע בתלמידים כי הם דור העתיד שלנו והם גאוותנו”.
מנהל מחלקת החינוך, ציון סודרי: “אני שואף להוביל את הילדים להיות בוגרים ערכיים התורמים לקהילה ומבינים את חשיבות ערכי הנתינה והעשייה החברתית. אני שואף להוביל את הילדים להיות בוגרים ערכיים התורמים לקהילה ומבינים את חשיבות ערכי הנתינה והעשייה החברתית חשוב לי מאוד השיח בין ההורים למערכת החינוך ולמסגרות בהן לומדים ילדיהם , אני אדאג שהנושא החברתי והערכי יהיה משמעותי למערכת החינוך כולה ומטירת כרמל יצאו בוגרים ערכיים ומעורבים בקהילה ומחוצה לה”.
לקראת פתיחת שנת הלימודים פרסמה עיריית טירת כרמל איגרת להורים ובה ניתן דגש על היערכות מחלקת החינוך בעירייה והרשות לפתיחת שנת הלימודים בצל משבר הקורונה.
מערכת החינוך בטירת כרמל, עובדת במלוא המרץ לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ”א. בזמן שילדי העיר בחופשת הקיץ, בעיריית טירת כרמל נערכו לשנת לימודים מאתגרת בצל הקורונה, מבדקי בטיחות נערכו בכל מוסדות החינוך בעיר, שיפוצי קיץ והערכות חדשה ללימודים תחת הגבלות משרד הבריאות ובנוסף, נרכשו אמצעי מיגון וחיטוי לכל מוסדות החינוך בעיר.

 

תדרוך בטיחות לקראת פתיחת שנת הלימודים

תדרוך ביטחון ובטיחות לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ”א נערך השבוע בהשתתפות נציגים ממשטרת טירת כרמל, קצין אג”מ אשר מלכה, רכז מוסדות חינוך- ערן יחזקאל, נציגים מפיקוד העורף והממונים על מערך הביטחון בעיריית טירת כרמל ובהם מנהל מחלקת הביטחון, יואב בלס וקב”ט מוסדות חינוך, אילן מויאל .כמו כן, מערך הביטחון אירח לתדרוך מנהלות ומנהלי בתי הספר בעיר ורכזי ביטחון של מחלקת החינוך. בתדרוך ניתן דגש על נוהלי הבטיחות של משרד החינוך ומשטרת ישראל ונוהל לשעת חירום.

שרות ונגישות
יום הדרכה בנושא נגישות
+ תמונה של עובדי עיריית טירת כרמל ביום ההדרכה בנושא נגישות, צילום: דוברות עיריית טירת כרמל
עובדי עיריית טירת כרמל השתתפו השבוע בקורס הדרכה בנושאי נגישות.
העובדים שבמסגרת עבודתם השוטפת מספקים שרות לכלל תושבי העיר, קיבלו הסבר מפורט על סוגי המוגבלויות והצרכים של אנשים מוגבלים מול נותני השרות .
מעבר להרצאה, קיבלו העובדים הדרכה מעשית על מוגבלות בתנועה מכל סוג שהוא ועברו חוויה עוצמתית . את יום ההדרכה יזם וניהל גיא גולדמן ממחלקת הנדסה שממונה על נושאי הנגישות במבני ציבור בעיר.

כיצד תראה שנת הלימודים החדשה על רקע משבר הקורונה?

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים החדשה, מנכ”ל משרד החינוך, עמית אדרי והמשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו, סיכמו על שורה של עדכונים הנוגעים לאורחות החיים במערכת החינוך בצל משבר הקורונה.
בין העדכונים- אופן ההבחנות – בחינות בגרות- במהלך קיומן של בחינות הבגרות, התלמידים הנבחנים לא יחויבו לעטות מסיכה. הם יידרשו לשמור על מרחק של 2 מטרים לפחות האחד מהשני.
טיולים ופעילויות חוץ- בתי הספר יוכלו לקיים טיולים ופעילויות חוץ בית ספריות בכל שכבות הגיל, לרבות לינה בשטח בהתאם לשכבת הגיל הרלוונטית (בהתאם למתווה הקיים).
חוגים ותכניות למידה נוספות (תל”ן)- מדריכים במסגרת זו יוכלו לפגוש עד 6 קבוצות שונות ביום (שינוי מ- 6 בשבוע שהיה נהוג עד כה). בכל יום עבודה ייעשה שימוש בציוד חיצוני נפרד בעבור כל גן. לא יהיה מעבר של ציוד חיצוני בין גן לגן באותו היום. בסיום יום העבודה יבוצע ניקוי וחיטוי של הציוד לקראת יום העבודה הבא. החוגים יתקיימו ללא מגע בין המדריך לילדים.
תכנית ניצנים/צהרונים- מסגרות הצהרונים יוכלו לאחד בין תלמידים מ- 3 שכבות גיל שונות לקבוצת צהרון אחת (ייצא לדרך בכפוף להחלטת ממשלה). מרכזי מחוננים ומצטיינים- נושא זה מתייחס תלמידי כיתה ג’ – ט’ שיגיעו למרכזי העשרה ליום לימודים שבועי קבוע לאורך כל שנת הלימודים. הלימודים שלהם יתבצעו בקבוצות למידה קבועות לאורך כל שעות הפעילות. גודל כל קבוצת למידה יהיה עד 18 תלמידים בכל כיתה, בכל מסגרות הפעילות, בוקר ואחה”צ. בהסעות: הקבוצה תבוא ותחזור יחד, בהתאם לנוהל הסעות משרד החינוך והנחיות הבריאות. לכל כיתה/קבוצת למידה ישובצו עד 3 מורים קבועים. מרחבי העבודה, שגרת הלימודים וההפסקות יבוצעו ע”פ “אורחות חיים” במוסדות חינוך.

 

 

בתמונה בראש הכתבה: ראש העיר, אריה טל בפתיחת שנת הלימודים, צילום ארכיון: דוברות עיריית טירת כרמל

 

פרסומות: