אכיפת פסולת בחוף הקשתות

ראש העיר, אריה טל הורה לעובדי מחלקת חזות העיר לפעול לניקיון רצועת החוף של טירת כרמל ובמקביל להקים מחסום שימנע כניסת כלי רכב לרצועת החוף

פסולת בחוף הקשתות בטירת כרמל, צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

רצועת החוף של טירת כרמל שמתחילה סמוך לחוף הקשתות בצפון ומסתיימת בקו מקביל לבית הספר החקלאי ‘כפר גלים’ בדרום, הייתה מאז ומתמיד אחד מהמקומות הפסטורליים ביותר ברצועת החוף הצפונית של מדינת ישראל ובשל כך אוהבי הים למיניהם מטירת כרמל, חיפה והסביבה נהרו לרצועת החוף הבתולית של טירת כרמל כדי ליהנות משקט משולב בים כחול וחול זהוב.
בשנים האחרונות, עברייני פסולת אלמונים, החלו להשליך פסולת על סוגיה השונים בעורף של רצועת החוף היפהפייה של טירת כרמל. השלכת הפסולת, גרמה לכאורה לזיהום קשה של רצועת החוף וזאת בשל הזליגה של הפסולת מהצד העורפי של החוף לתוך שטח החול והים שבו נוהגים המתרחצים לשהות ולבלות.
בעקבות כך, המשרד להגנת הסביבה של מדינת ישראל, שלח באמצעות היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מכתב התראה לעיריית טירת כרמל ולעומד בראשה אריה טל, על מפגעי הפסולת הרבים שנמצאו בבדיקה שנעשתה ע”י פקחי החברה ברצועת החוף של טירת כרמל, שאם לא יטופלו על פי הנדרש בחוק, תישלל מעיריית טירת כרמל התמיכה הכספית מהמשרד להגנת הסביבה.

בעקבות מכתב ההתראה, הורה ראש העיר, אריה טל לעובדי מחלקת חזות העיר לפעול לאלתר לניקיון רצועת החוף של טירת כרמל ובמקביל להקים מחסום שימנע כניסת כלי רכב לרצועה העורפית של החוף וזאת כדי למנוע מעברייני פסולת למיניהם להשליך אשפה במקום.
בנוסף, ראש העיר אריה טל הורה להפעיל אכיפה מוגברת כנגד עברייני פסולת שנתפסים בזמן השלכת פסולת ברצועה העורפית של החוף. ראוי לציין, שראש העיר אריה טל, דרש להשאיר מעבר להולכי רגל שרוצים להיכנס לרצועת החוף החולית וזאת למרות שהחוף אינו מוכרז.
בעקבות הנחייתו של ראש העיר אריה טל, עובדי מחלקת חזות פני העיר של עיריית טירת כרמל הציבו מחסום מאבני בטון שפוזרו לרוחב קו הגבול שמפריד בין רצועת החוף של העיר חיפה לרצועת החוף של טירת כרמל כך שיחסמו כניסת כלי רכב לא מורשים ובמקביל יאפשרו להולכי רגל ומתרחצים אפשרות מעבר לחוף. בנוסף, הוצב במקום שער ברזל כדי לאפשר כניסת רכבי הצלה ורכבים של גורמי אכיפה עירונית ומשטרתית. הוצבו פחי אשפה בכל רצועת החוף וקבלן ניקיון נכנס שלוש פעמים בשבוע כדי לנקות את רצועת החוף מבקבוקי פלסטיק ובדלי סיגריות שמשליכים המתרחצים וגם כדי לפנות את פחי האשפה המלאים ביחד עם גורמי האכיפה שמבצעים אכיפה מוגברת כנגד עברייני פסולת.
סגירת הכניסה לכלי רכב לא מורשים ושאר הפעולות שעליהן הורה ראש עיריית טירת כרמל אריה טל, החזירו את רצועת החוף של טירת כרמל להיות נקייה, פסטורלית ומהנה.