רחוב בגרמניה ייקרא ‘טירת כרמל’

מועצת עיריית מונהיים בגרמניה החליטה להעניק את השם ‘טירת כרמל’ לאחד מרחובותיה החדשים

מועצת עיריית מונהיים, העיר התאומה של טירת כרמל בגרמניה, אישרה בימים האחרונים בתמיכתו של ראש העיר ‘מונהיים’, דניאל צימרמן, לקרוא ארבעה רחובות שיבנו בשכונה חדשה על שמם של מנהיגים ומנהיגות יהודיים ועוד רחוב אחד על שמה של העיר טירת כרמל. הרחובות החדשים, ייבנו בשכונה חדשה שתיקרא ‘מונהיים על הריין’ ומלבד שמה של טירת כרמל, יקראו שאר הרחובות על שמם של יצחק רבין, מנחם בגין, חנה סנש והנרייטה סולד. הטקס לכבוד הענקת השמות לרחובות החדשים בעיר מונהיים, יתקיים בחודש מאי הקרוב.

הרחוב שייקרא ‘טירת כרמל’ בעיר מונהיים בגרמניה, התמונה: באדיבות עיריית טירת כרמל

יש לציין כי קריאת הרחובות החדשים על שמה של טירת כרמל ועל שמם של אישים ישראלים ויהודים, נעשתה כמחווה לקשרי הידידות האמיצים והמצוינים של תושבי מונהיים עם העיר טירת כרמל ומדינת ישראל שנמשכים כבר למעלה משלושים שנים. כאות מחווה השלטים שיוצבו לאורך הרחובות יהיו בשפה הגרמנית ובשפה העברית בצירוף הסבר על המנהיגים ועל העיר טירת כרמל.

פארק מונהיים בטירת כרמל, צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל הודה לראש עיריית מונהיים, דניאל צימרמן ולחברי מועצת העיר שלו על המחווה הייחודית ויוצאת הדופן לציון הקשרים המיוחדים שבין הערים והיוזמה הייחודית להבעתם. העיר טירת כרמל מקיימת קשרי ידידות עמוקים עם העיר התאומה מונהיים שבגרמניה כבר למעלה מ-30 שנה שבמהלכן מתקיימים חילופי משלחות נוער בין תלמידי הערים, חילופי אומנים, תזמורות, עובדים, נבחרי ציבור ותושבים וגם מתקיימים פרויקטים משותפים ולימוד הדדי לרעיונות ופרויקטים.